Понеділок, 27.01.2025, 15:43
Вітаю Вас Гость | Реєстрація | Вхід

Відділ освіти, молоді та спорту Хорольської районної державної адміністрації

Меню
Категорії каталогу
Інформатика, інформаційні тех. [4]
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Інформатика, інформаційні тех.

Встановлення системи Microsoft WINDOWS за 10 хв
Встановлення системи за 10 хв

(Резервне копіювання системного диска)

Ні для кого не є таємницею « надійність » продуктів Microsoft і те, як часто і швидко доводиться «з нуля» інсталювати операційну систему драйвери та необхідні навчальні програми.
Середній час відновлення працездатності одного комп'ютера не має перевищувати 0,5 год (ГОСТ 27201-87), але на практиці у випадку повної непрацездатності системи, навіть за участі досвідченого користувача, її відновлення займає 60—90 хв., а то і більше.
У цій статті я розповім, як і за допомогою якої програми можна створити образ усього жорсткого диска або окремих логічних дисків.
Для тих, хто не знає, файл-образ - це файл, який містить повну копію оригіналу (в нашому випадку фізичного або логічного диска) разом із файловою системою. За необхідності такий файл може бути розпаковано на інший або той самий диск, після чого ми отримаємо копію, яка цілком ідентична оригіналу. Еквівалент для компакт-диска - усім відомі ISO-образи. Ідея така ж сама.
Цей метод підходить для створення копії системного розділу жорсткого диска.
Усі комп'ютери, крім комп'ютера вчителя, однотипні і використовують однаковий набір драйверів. Тому можна один раз створити образ системного диска і скопіювати його на диски D: інших комп'ютерів по локальній мережі, для того, щоб потім відновлювати систему з цього файла.
Існують різні методи створення резервних копій залежно від структури і кількості важливої інформації: створення образів фізичних або логічних дисків, копіювання логічних дисків на інший вінчестер, а також створення копій окремих папок і файлів.
Проте створення образу не захистить вас від усіх проблем, але значно полегшить життя і зменшить час відновлення системи до 10—15хв. (Час залежить від об’єму встановленого програмного забезпечення).
Отже, щоб непрацездатність системи не стала для вас неприємною несподіванкою, дотримуйтесь таких рекомендацій:
• Створюйте файли-образи системного диска.
• Зберігайте цей образ, образи віртуальних CD-ROM та усі важливі документи на несистемному диску, наприклад, на диску D:. Тоді навіть після установки системи «з чистого аркуша» вони будуть збережені.
• Краще для кожного класу, який навчається в кабінеті, створити на диску окремі папки (наприклад, Документи учнів, а в ній класи (групи)). В них створити папки, іменами яких будуть прізвища учнів нього класу, що працюють за певним комп'ютером. Тоді наприкінці навчального року можна буде знищити папки, які більше не потрібні, без шкоди для інших учнів.
Образ рекомендую створювати одразу після встановлення та налаштування операційної системи, встановлення програмного забезпечення та навчальних програм. Якщо ж ви бажаєте створити образ працюючої деякий час ОС, перед створенням образу диска корисно буде вилучити з нього тимчасові та непотрібні файли. АЛЕ БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ НЕ ЗНИЩУЙТЕ ВАЖЛИВУ ІНФОРМАЦІЮ. Знищуйте файл, лише якщо ви впевнені, що він не потрібен ні вам, ні вашій ОС.
Як часто необхідно створювати файли-образи системного диска?
Якщо ви часто встановлюєте нові програми, то раз на місяць достатньо виконувати процедуру створення файл-образа. Я наприклад, встановлюю ОС, встановлюю драйвера, настроюю систему, встановлюю основне програмне забезпечення, створюю образ, а потім встановлюю інші програми. Використовую файл-образи на протязі 5 років, як практика показує, це самий оптимальний варіант. Чому я не встановлюю зразу всі програми? Є програми які з часом перестають робити, або працюють з глюками, то такі та інші програми я встановлюю після створення образу. У шкільних комп'ютерних кабінетах, як правило, на учнівські комп'ютери встановлюється один набір програм. Усі комп'ютери, крім комп'ютера вчителя, у таких класах однотипні і використовують однаковий набір драйверів. Тому можна один раз створити образ системного диска і скопіювати його на диски D: інших комп'ютерів по локальній мережі, для того, щоб потім відновлювати систему з цього файла. 
Чи можна створювати образи в системі Windows?
Таку можливість надає, наприклад, програма Drivelmage компанії PowerQuest. Але оскільки ОС Windows може «зависнути» в будь-який момент, краще користуватись DOS -версіями таких програм. До того ж, розпаковувати резервну копію системи, що відмовила, швидше за все доведеться за допомогою DOS - версії (або за допомогою диска MiniPe – докладніше про цей диск я опишу в іншій статті).
Таким чином, краще не ризикувати і вчити ся працювати з DOS-версією. Такі програми. мають графічний інтерфейс, у них працює миша і їх легко засвоїти.
Також не зайвим буде зробити дефрагментацію системного диска, з якого будемо створювати образ - так ми збільшимо швидкість оригіналу. а після відновлення отримаємо диск з максимально ефективною файловою структурою.
Існує багато програм для створення образів Особисто я користуюсь DOS-версією програми: Norton Ghost. Вона має зручний графічний. інтерфейс та вміє працювати як з FAT 32 так і: NTFS файловими системами.
Отже, вам потрібно скачати два архіва та чисту дискету. 
Перший архів з програмою для запису образа на дискету WinImage(я створив образ завантажувальної дискети з програмою Norton Ghost) інший з образом програми Norton Ghost. Отримані архіви розпаковуєте.
Запускаєте програму


Відкриваєте образ Norton Ghost той що розпакували (1). Записуєте на дискету (2).


Створення файла-образу 
Вставляємо в дисковод завантажувальну дискету яку ви щойно створили, перезавантажуємо комп'ютер (не забудьте перевірити в BIOS порядок завантаження FirstBootDevice — Floppy 3,5). Чекаємо, поки завантажиться програма ghost.
При першому записку на комп'ютері програ¬ма пропонує нам позначити диски як ті, що можуть нею використовуватися. Погоджуємося і натискаємо на ОК. Далі з'являється інформація про те, кому належить програма. Знову натискаємо на ОК
Тепер перед нами меню програми. Обираємо команду Local/ Partition/ To Image . 


Далі обираємо жорсткий диск

і його розділ, з якого будемо знімати образ (системний розділ диска має назву Primary).

Після цього вказуємо ім'я майбутнього файла-образу і місце його розміщення і натискаємо кнопку Save .

Далі програма запитає: «Compress image file?» (чи стискати образ? ). Для економії місця відповідаємо High. І останнє запитання: «Чи продовжити створення образу?». Відповідаємо ОК і чекаємо повідомлення програми про вдале створення файла-образу.
Відновлення системи з файла-образу
Завантажуємося з дискети і запускаємо програму Norton Ghost (аналогічно, як для створення файла-образу). Далі даємо команду Local/ Partition/ From Image ,

обираємо розділ жорсткого диска, на який будемо розпаковувати наш образ, вказуємо, де знаходиться цей файл-образ (він має розширення .gho), натискаємо кнопку Open. Програма попереджає, що розділ буде переписаний, тобто усі дані, що на ньому залишилися, будуть стерті, а на їх місце буде розпакований наш файл-образ. Погоджуємося і чекаємо повідомлення програми про вдалу розпаковку образу.(Увага! Ні в якому разі не відміняйте процес розпаковки образа, втратите час, ви попередню систему не повернете, все одно прийдеться ставити з образа.) 
Перезавантажуємо комп'ютер і насолоджуємося. (Не забудьте змінити IP-адресу та ім'я комп'ютера, якщо файл-образ був створений на Іншому комп'ютері вашої локальної мережі.)
P.S. Можна також створити образ всього диска аналогічно, як для створення файла-образу тільки вибираємо Local/ Disk, також можна копіювати образ з одного розділу на інший. Для цього потрібно вибрати Local/ Partition/ To Partition.
Можна використовувати як в навчальному закладі так і для свого персонального ПК.. 
От і все. Успіху вам.
Категорія: Інформатика, інформаційні тех. | Додав: Alexv_ (17.03.2009) | Автор: Alex
Переглядів: 2418 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 5.0/2 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]